Salariul minim nu va mai fi stabilit doar printr-o negociere, ci va exista o formulă care se va folosi anual şi îmi doresc să finalizăm acest mecanism anul acest, a declarat, luni, la Sibiu, ministrul Muncii şi Solidarităţii Sociale, Simona Bucura Oprescu.
Conform unui comunicat publicat pe pagina de Facebook a ministerului, Simona Bucura-Oprescu a efectuat luni o vizită de lucru în Sibiu, care a inclus vizite inopinate şi discuţii cu angajaţii Casei Judeţene de Pensii, ai Agenţiei Judeţene pentru Plăţi şi Inspecţie Socială şi ai Inspectoratului Teritorial de Muncă, precum şi o întâlnire cu angajatorii din judeţ.
Citește mai mult AICI
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News