Engie România, cel mai mare furnizor de gaze naturale pentru populație din România anunță că, din iunie, nu va mai trimite pe e-mail notificarea cu perioada în care clienții pot să trimită indexul autocitit. Notificarea cu perioada de autocitire și trimitere a indexului va fi transmisă doar în aplicație.
Ne preocupă calitatea interacțiunilor tale cu noi și facem constant eforturi în dezvoltarea soluțiilor digitale care îți oferă acces rapid, într-un singur loc, la toate funcționalitățile importante, fără să îți aglomerăm inboxul. Astfel, începând din iunie 2025, nu vei mai primi mesajul pentru transmiterea lunară a indexului autocitit prin e-mail, dar îl vei putea vizualiza în aplicația MyENGIEȚ, arată compania de furnizare într-o notificare trimisă clienților pe e-mail.
“Începând din luna iunie 2025, aplicația mobilă MyENGIE va fi singurul canal digital prin care vei fi notificat cu privire la perioada de transmitere a indexului. Așadar, îți recomandăm să instalezi aplicația și să activezi notificările. Notificările pot fi activate cu ușurință, din setările telefonului mobil, secțiunea Notificări. Astfel, vei ști exact când poți transmite indexul autocitit, plătind atât cât consumi”, mai arată compania.
Citeste mai mult AICI
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News