Skip to content
Sport

Adrian Petre merge „ceas” în Danemarca; Gabriel Enache, gol după un minut de joc la Partizan Belgrad

Formaţia Esbjerg a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Midtjylland, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Danemarcei, la care Adrian Petre a înscris ultimul gol.

Petre, integralist la gazde, a marcat în minutul 90+5 şi a primit un cartonaş galben două minute mai târziu. Pentru Esbjerg a înscris şi Sorensen, în minutul 46.

Fotbalistul echipei Partizan Belgrad, Gabriel Enache, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Vojvodina, în etapa a XV-a a campionatului Serbiei.

Enache a intrat pe teren în minutul 88 şi a marcat în minutul 89. Celălalt gol a fost înscris de Ricardo Gomes, în minutul 29