O doctoriţă a murit în timp ce era de gardă la Clinica de Pediatrie I din cadrul Spitalului pentru Copii din Cluj-Napoca. Poliţiştii fac o anchetă.
Ieri dimineață, la ora 6.30, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Cluj-Napoca au fost sesizaţi cu privire la starea unei femei de 66 de ani, medic în cadrul Spitalului de Copii din Cluj-Napoca.
Echipajul medical a încercat resuscitarea acesteia, însă nu a putut face decât să constatate decesul, au transmis polițiștii, care au dispus efectuarea unei expertize medico-legale.
Tragedia survine după ce, pe 28 octombrie, directoarea medicală a Spitalului Judeţean Buzău a fost găsită moartă în camera de gardă.
Citește mai mult, Aici.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News








