Societatea Națională a Apelor Minerale (SNAM) își propune să relanseze brandul de apă minerală „Dacia”, un proiect strategic care vizează intrarea statului pe piața apei îmbuteliate cu un produs mai accesibil.
Izvoarele de apă vor fi captate din vestul țării, Miercurea Ciuc și Vatra Dornei, iar fabrica de distribuție va fi construită la Deva. Proiectul, coordonat de Ministerul Economiei, ar putea crea locuri de muncă în comunități cu șomaj ridicat.
Prețul estimat al apei „Dacia” este de 1,50 lei la raft, având ca obiectiv un raport calitate-preț superior.
Ministrul Economiei, Irineu Darău, analizează structura de business, luând în considerare opțiuni de stat sau parteneriate public-private.
Citește mai mult AICI.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News










