Skip to content
Sport

Campionatul Mondial de Fotbal 2018 a început! Programul complet al meciurilor

EA Sports

A început joi, 14 iunie, Campionatul Mondial de Fotbal, găzduit în acest an de Federația Rusă. Se întrec pentru trofeu 32 de echipe din jurul lumii.

Cu această ocazie, Edițiadedimineață.ro vă prezintă programul complet al meciurilor ce se vor desfășura până pe 15 iulie.

Programul meciurilor din faza Grupelor:

Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 13:00 Franța – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 Franța – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 Australia – Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 16:00 Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 Croația – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 Argentina – Croația (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 Islanda – Croația (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 15:00 Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00 Brazilia – Elveția (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 Serbia – Elveția (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 18:00 Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 15:00 Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 Japonia – Polonia (Samara)

Optimile de Finală

30 iunie, ora 16:00 (optimi1) 1C – 2D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 (optimi2) 1A – 2B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 (optimi3) 1B – 2A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 (optimi4) 1D – 2C (Nijni Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 (optimi5) 1E – 2F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 (optimi6) 1G – 2H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 (optimi7) 1F – 2E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 (optimi8) 1H – 2G (Moscova, Spartak)

Sferturile de Finală

6 iulie, ora 16:00 (sfertul 1): câștigătoare optimi1 – câștigătoare optimi2 (Nijni Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 (sfertul 2): câștigătoare optimi5 – câștigătoare optimi6 (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 (sfertul 3): câștigătoare optimi7 – câștigătoare optimi8 (Samara)
7 iulie, ora 20:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi3 – câștigătoare optimi4 (Soci)

Semifinale

10 iulie, ora 20:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala Mică

14 iulie, ora 16:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

Finala Mare

15 iulie, ora 17:00 Învingătoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)

Citiți mai multe AICI

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *