Corvinul Hunedoara și Oțelul Galați, în finala Cupei României la fotbal

arbitru
Sursa foto: Pixabay

Corvinul Hunedoara-Oțelul Galați, este marea finală care se va juca în seară zilei de 15 mai, pe arena din Sibiu în transmisiune directă și integral la Radio România Actualități.

Corvinul Hunedoara (liga2) – Oțelul Galați este Finală Cupei României la fotbal.

Oțelul Galați – U Cluj, a două semifinală s-a terminat aseară, 2-1 și astfel echipa pregătită de tehnicianul, Dorinel Munteanu ajunge din nou în ultimul act al Cupei României după o pauză de 20 de ani.

La Galați, Oțelul, a marcat prima după ce Jonathan Cisse, a făcut diferența cu o reluare perfectă în minutul 12. Până în pauză clujenii au obținut un penalty transformat perfect de Dan Nistor, 1-1.

În finalul meciului mai exact în min 90 gălățenii au profitat de o greșeală colectivă a adversarilor în defensivă, la care Alex Chipciu, căpitanul ardelenilor și-a marcat în propria poartă.

Corvinul Hunedoara-Oțelul Galați, este marea finală care se va juca în seară zilei de 15 Mai, pe arena din Sibiu în transmisiune directă și integral la Radio România Actualități.