Emoții înaintea alegerilor din Germania: „Puternică și bine guvernată e bună pentru toată UE”

Sursa foto: Facebook - Siegfried Mureșan

Siegfried Mureșan, europarlamentar al PNL, a declarat vineri că alegerile parlamentare de pe 23 februarie din Germania sunt esențiale pentru bunul mers al celei mai mari țări din Uniunea Europeană, dar și pentru UE în ansamblul ei.

„O Germanie puternică și bine guvernată e bună pentru toată Uniunea Europeană. Votați CDU (Uniunea Creștin-Democrată) pentru un viitor stabil, pentru un trai mai bun”, a spus Siegfried Mureșan într-un apel la vot către românii stabiliți în Germania.

Adresându-se comunității românești din Germania, europarlamentarul liberal a subliniat importanța unei guvernări serioase și eficiente, axată pe protejarea locurilor de muncă și pe sprijinirea mediului de afaceri: „Alegerile din 23 februarie sunt despre viitorul vostru, despre siguranța familiilor voastre, despre locurile voastre de muncă. Având cetățenie germană, aveți posibilitatea de a sprijini o guvernare responsabilă, stabilă, pro-europeană în Germania. Germania are nevoie de un guvern care să protejeze bunăstarea oamenilor, un guvern care să oferă siguranță pentru întreprinderi, să creeze oportunități reale de creștere, să susțină antreprenorii”.

Citeste mai mult AICI

Autor

Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News

Citește și: