Cristiano Ronaldo a fost suspendat un meci după gestul obscen de la întâlnirea cu Al Shabab

Cristiano Ronaldo
Sursa foto: X / Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, jucătorul formaţiei Al Nassr, a fost suspendat un meci de către Comisia de Disciplină din Arabia Saudită. Portughezul a făcut un gest obscen la adresa fanilor adverşi care scandau numele lui Lionel Messi.

La finalul meciului cu Al Shabab, el şi-a dus o mână la ureche, înainte de a mima un gest obscen la adresa acestora.

„Nu este nimic de care să vă fie ruşine. Facem asta în Europa”, a explicat portughezul după meci.

Atacantul portughez a deschis scorul cu un penalti în minutul 21, iar Al-Nassr s-a impus prin golurile lui Talisca, care a marcat de două ori, pentru a rezolva meciul cu patru minute înainte de final, scor 3-2.

După fluierul final, videoclipurile de pe reţelele de socializare l-au surprins pe Ronaldo în timp ce-şi astupa urechea înainte de a îndrepta în mod repetat mâna în faţă, în zona pelviană. Acţiunea părea să fie îndreptată către suporterii echipei Al-Shabab.

În fundal, se auzea scandat numele lui „Messi”, făcând referire la rivalul pe termen lung al lui Ronaldo în fotbal.