VIDEO La Liga: Remontada în El Clasico, sub privirile starurilor de la The Rolling Stones

Sursa foto: Real Madrid

Echipa spaniolă Real Madrid s-a impus sâmbătă în „El Clasico”, învingând cu scorul de 2-1, în deplasare, formaţia FC Barcelona, în etapa a 11-a din La Liga.

La Barcelona, cel de-al 255-lea episod din „El Clasico” a stat sub semnul trupei rock The Rolling Stones. Catalanii au purtat tricouri speciale, cu celebrul logo „hot lips” al trupei, iar în tribunele stadionului Montjuic, sau Estadi Olímpic Lluis Companys, au fost prezenţi Mick Jagger şi Ronnie Woods.

Pe teren, Barcelona a deschis scorul repede, prin Ilkay Gündogan, în minutul 6. În repriza secundă, Inigo Martinez a trimis cu o lovitură de cap în bară, apoi Kepa a scos la şutul lui Ronald Araujo, în minutul 51. Madrilenii au egalat prin Jude Bellingham, în minutul 68, care a înscris cu un şut din afara careului. Acelaşi Bellingham a înscris golul victoriei oaspeţilor, în minutul 90+2 şi Real s-a impus cu 2-1, reuşind cea de-a 103-a victorie în „El Clasico”.