FCSB se împiedică. Remiză cu U. Cluj în Superligă

stadion fotbal Steaua FCSB

FCSB a terminat meciul cu Universitatea Cluj la egalitate, 2-2 (2-1), luni seara, pe Arena Națională, în ultimul meci din cea de a 11-a etapă a Superligii de fotbal, scrie Agerpres.

FCSB a deschis scorul prin golul înscris de fundașul camerunez Joyskim Dawa (8), la minutul 8, după o fază bizară în care portarul Andrei Gorcea nu a reușit să respingă o minge înaltă în careul mic. Universitatea Cluj a restabilit egalitatea prin Dan Nicușor (26) după o acțiune personală.

FCSB a intrat la pauză în avantaj, grație golului marcat de Adrian Șut (39), care a reluat în plasă balonul respins de Gorcea la la lovitura liberă realizată de Florinel Coman. FCSB a ratat mai multe șanse de a câștiga partida.

Universitatea Cluj a marcat golul prin care a obținut un punct prin Bogdan Mitrea (88), care a marcat cu capul, după un corner executat de Nistor.

FCSB a venit la partidă după trei victorii consecutive. Universitatea Cluj este neînvinsă de trei etape, în care are o victorie şi două egaluri.

FCSB – Universitatea Cluj 2-2 (2-1), Arena Naţională – Bucureşti