FCSB a fost învinsă de Sparta Praga, scor 3-2, şi a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor

Sursa foto: Facebook/ FCSB

Formaţia FCSB a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-0), de echipa cehă Sparta Praga, în manşa secundă a turului trei preliminar.

În tur, scorul a fost egal, 1-1.

Marţi, pentru FCSB au marcat Olaru, în minutul 60, şi Edjouma, în minutul 85, în timp ce pentru Sparta Praga au înscris Birmancevic (13, 28) şi Haraslin (37).

FCSB a evoluat în următoarea formulă: Târnovanu – Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Şut (Edjouma – 46), Lixandru (Alhassan – 72) – Ştefănescu (Baeten – 46), Olaru, Băluţă (Popa – 46) – Miculescu. Antrenor: Elias Charalambous.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Danemarca, avându-l la centru pe Morten Krogh la centru.

FCSB va evolua în play-off-ul Ligii Europa, unde va întâlni echipa austriacă LASK Linz. Manşa tur urmează să se dispute la Linz, pe 22 august, în timp ce returul va fi programat la Bucureşti, pe 30 august.