George Simion anunță că în această seară are „prima dezbatere cu Nicușor Dan, dacă vine”

Nicușor Dan și George Simion, în 2012/ Sursa foto: Inquam Photos / George Călin

Liderul AUR, George Simion, a scris pe Facebook că miercuri seară va avea o dezbatere cu Nicușor Dan, „dacă vine”.

George Simion a revenit cu un mesaj video pe Facebook în care îl acuză pe Nicușor Dan că refuză să participe la o dezbatere cu el. „Au cerut dezbateri. Ieri, Nicușor Dan nu s-a prezentat. Eu sunt disponibil și astăzi să merg la dezbatere cu Nicușor Dan. Poate și mâine! Am spus că merg la orice televiziune. Nu e nevoie să ne denigreze, să răspândească minciuni, inventând lucruri, mergem chiar și pe teritorii și televiziuni vădit antinaționale”, a declarat Simion.

El a anunțat că a confirmat participarea la Digi24 și i-a cerut lui Nicușor Dan să vină la dezbatere.

„Sunt disponibil și am anunțat și am confirmat participarea la Digi24, unde a fost invitat și Nicușor Dan în această seară. Mă voi duce la 21 să văd dacă Nicușor Dan s-a prezentat sau nu. Dacă are curajul să se prezinte nu la o televiziune de casă”, a declarat președintele AUR.

Întrebat de jurnaliști dacă a primit o invitație la o dezbatere programată pentru miercuri la ora 21, Nicușor Dan a declarat: „Dezbaterile trebuie să fie lansate de niște instituții credibile, posturi de televiziune. Pentru moment există câteva pentru săptămâna viitoare. Astea sunt lucrurile serioase la care am spus că voi participa”.

Autor

  • Redactor-șef PS News, coordonează echipa de jurnaliști ai PS News din 2017. Este absolventă a Facultății de Științe Politice a Universității București și a unui master de Relații Internaționale și Studii Europene la aceeași facultate. Ulterior, a urmat și cursuri de prezentator TV la Academia „Studiourile Buftea”

    View all posts

Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News

Citește și: