Skip to content
Sport

Keșeru și Petre, marcatori în Bulgaria și Danemarca

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol pentru echipa sa, Ludogoreţ Razgrad, în partida disputată, duminică, în deplasare, cu Dunav Ruse, scor 2-0 (1-0), în etapa a XX-a a campionatului bulgar de fotbal.

Keşeru a jucat tot meciul şi a înscris golul de 2-0, în minutul 81, după ce polonezul Swierczok a deschis scoul, în minutul 16. Internaţionalul român are 15 goluri marcate în această ediţie a campionatului, fiind pe locul secund în clasamentul gogheterilor, după Stanislav Kostov de la Levski Sofia.

La oaspeţi, a jucat tot meciul şi fundaşul Cosmin Moţi.

Fotbalistul echipei Esbjerg, Adrian Petre, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa echipei Nordsjaelland, în etapa a XX-a a campionatului Danemarcei.

Petre, integralist la gazde, a marcat în minutul 60.

Celelalte goluri au fost înscrise de Austin ‘9 şi Kristensen ’20.