Skip to content
Alegeri Politică

Lista completă a candidaților UDMR la europarlamentare: pe ce loc se află Kelemen Hunor

presalocala.com

Consiliul Permanent al UDMR a finalizat în ședința din 25 martie lista candidaților Uniunii la alegerile europarlamentare.

Astfel, candidații UDMR la alegerile europarlamentare din 26 mai sunt:

 

1. Winkler Gyula Europarlamentar UDMR
2. Vincze Loránt Președinte, FUEN
3. Hegedüs Csilla Vicepreședinte executiv UDMR
4. Oltean Csongor Vicepreședinte executiv UDMR
5. Sógor Csaba Europarlamentar UDMR
6. Kovács Irénke Secretar de stat, Ministerul Educației Naționale
7. Cseke Attila Senator UDMR
8. Benkő Erika Deputat UDMR
9. Pataki Csaba Președinte, CJ Satu Mare
10. Ambrus Zsombor Vicepreședinte, YEPP
11. Szőcs Ildikó Director, Colegiul Bethlen Gábor, Aiud
12. Faragó Péter Deputat UDMR
13. Ambrus Izabella Deputat UDMR
14. Búzás-Fekete Mária Viceprimar, localitatea Huedin, județul Cluj
15. Csibi Attila-Zoltán Primar, Sângeorgiu de Pădure, județul Mureș
16. Máté Márta Consilier local, municipiul Deva, jud. Hunedoara
17. Kereskényi Gábor Primar, municipiul Satu Mare
18. Pető Dalma Consilier local, municipiul Oradea, județul Bihor
19. Szilágyi Róbert István Vicepreședinte, CJ Sălaj
20. Tripon Ildikó Președinte, Organizația Județeană de Femei a UDMR, Arad
21. Décsei Atilla Lehel Președinte, Organizația Județeană UDMR Bistrița
22. Bogya Anna Vicepreședinte pentru Tineret, Organizația de Femei a UDMR
23. Birtalan István-Balázs Președinte, Consiliul Consultativ al Tinerilor, județul Mureș
24. Meleg Vilmos Președinte, Organizația Locală UDMR Oradea
25. Marina Ida Primar, localitatea Boghiș, județul Sălaj
26. András Hunor Jenő Consilier local, Miercurea Ciuc
27. Derzsi László Președinte, Organizația locală UDMR, Odorheiu Secuiesc
28. Tóásó Imelda Vicepreședinte, CJ Brașov
29. Kolcsár Károly Consilier județean, Mureș
30. Bors Béla Consilier local, Miercurea Ciuc
31. Kerekes Emőke Viceprimar, comuna Gârbău, județul Cluj
32. Balázs Botond Președinte, MADISZ, Mediaș
33. Kiss Róbert Vicepreședinte, Organizația de Tineret a Mișcării Creștin-democrate Maghiare din România
33+1. Mákszem Hunor Președinte, Consiliul de Tineret al Organizației Teritoriale UDMR Ciuc
33+2. Hudácsek Éva Președinte executiv, Organizația Județeană UDMR Alba
33+3. Papp Lajos Președinte, Consiliul Consultativ al Tinerilor din județul Sălaj
33+4. Béres Orsolya Vicepreședinte executiv, Organizația Teritorială de Femei din Maramureșul Istoric
33+5. Imre Gábor Președinte, Consiliul Consultativ al Tinerilor din Odorheiu Secuiesc
33+6. Orbán Tímea Membru MIÉRT (Conferința Tinerilor Maghiari din România)
33+7. Antal Géza Președinte executiv, Organizația Județeană UDMR Cluj
33+8. Gorbai Mária Consilier local, comuna Brâncovenești, județul Mureș
33+9. Erős Levente Președinte, Consiliul Tinerilor din regiunea Gheorgheni, județul Harghita
33+10. Kelemen Hunor Președinte UDMR

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *