Skip to content
Sport

Manchester City și Juventus Torino, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Formaţia Juventus Torino s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Atletico Madrid, în manşa retur a optimilor competiţiei.

Cristiano Ronaldo a marcat toate cele trei goluri, în minutele 27, 48 şi 86 (penalti).

În tur, Atletico Madrid câştigase la Madrid cu scorul de 2-0.

Formaţia Manchester City s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, scor 7-0, echipa Schalke 04, în returul optimilor competiţiei.

Sergio Aguero ’35 (penalti), ’38, Sane ’42, Sterling ’56, Silva ’71, Foden ’78 şi Jesus ’84 au fost marcatorii echipei lui Pep Guardiola.

În tur, City s-a impus cu scorul de 3-2.

Tragerea la sorţi pentru sferturile de finală are loc vineri.