Marcel Ciolacu, președintele Consiliului Județean Buzău, a declarat că politicienii ar trebui să renunțe la a căuta vinovați pentru situația actuală și să adopte o atitudine de colaborare, similară cu cea pe care o are cu primarul Constantin Toma.
La evenimentul ‘Buzăul în prim-plan’, organizat de Patronatul Întreprinderilor Mici și Mijlocii, Ciolacu a asigurat că administrația județeană se străduiește să sprijine investitorii prin demararea de proiecte pentru parcuri industriale și modificarea ghidului pentru a facilita finanțarea din fonduri europene. El a evidențiat colaborarea eficientă cu primarul Toma, subliniind că, în ciuda diferențelor politice, amândoi au promisiuni față de buzoieni pe care trebuie să le respecte.
Ciolacu a avertizat că o abordare negativă și căutarea vinovaților ar putea duce la falimentul tuturor. Criticile anterioare ale lui Toma la adresa PSD pentru rezultatele slabe la alegeri au fost menționate, dar Ciolacu a insistat pe necesitatea de a se concentra pe soluții și colaborare.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News







