Ploile torențiale fac ravagii în Constanța: trei persoane, salvate de pompieri

ploi torențiale
Sursă foto: Inquam Photos

Pe fondul fenomenelor meteo severe, în județul Constanța, între localitățile Țepeș Vodă și Nicolae Bălcescu, un autoturism a fost luat de viitură, iar ocupantul s-a refugiat pe capotă, transmite ISU Constanța. Persoana a fost salvată, este conștientă și cooperantă, prezintă o stare ușor hipotermică.

Potrivit autorităților, în timpul deplasării către acest caz, echipajele de intervenție au salvat alte două persoane surprinse de ape, aflate pe plafonul unei mașini. După finalizarea misiunii, forțele continuă deplasarea spre primul apelant.

Județul Constanța se află sub cod roșu de ploi torențiale, alături de cinci alte județe și de Capitală, până astăzi în jurul orei 15.00. Potrivit meteorologilor, ciclonul Barbara aduce cantități record de precipitații.

Citește mai mult AICI.

 

 

Autor

Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News

Citește și: