Premierul Victor Ponta a afirmat, vineri, la Arad, întrebat fiind cum va vota, în calitate de deputat, cererea prin care DNA solicită avizul pentru arestarea lui Viorel Hrebenciuc şi a lui Ioan Adam, în dosarul retrocedărilor ilegale de păduri, că domnia sa se ocupă „cu Guvernul” şi că nu comentează problemele justiţiei, potrivit Mediafax.
„Eu mă ocup cu Guvernul, cum probabil că ştiţi deja. Eu cu Guvernul, dânşii cu justiţia. Să nu încurcăm lucrurile„, a afirmat prim-ministrul.
Întrebat, totuşi, cum va vota, în calitate de deputat, această cerere, Ponta a refuzat să răspundă, spunând:
DOCUMENT Buna guvernare a USR în administrația locală. Cum fac risipă useriștii de banii de la bugetul de stat
Legea bugetului de stat pe 2021, aprobată de plenul reunit în forma iniţiată de Guvern
Clasarea Dosarului 10 august l-a înfuriat pe Rareș Bogdan: E o rușine infinită pentru sistemul judiciar din România!
PMP se pregătește pentru Congres: Favoritul nr. 1 la funcția de președinte vrea curățenie în partid – nicio colaborare cu PSD
VIDEO. Florin Cîţu, după adoptarea Legii bugetului: Este un buget bun, echilibrat, care forţează reforma
„Încă o dată, mă ocup cu Guvernul, vreau să văd cum merge economia României, iar problemele care ţin de justiţie nu le comentez„, a declarat Victor Ponta.
Amintim faptul că ministrul Justiţiei, Robert Cazanciuc, a semnat şi transmis, vineri după-amiază, cererea prin care DNA solicită avizul Camerei Deputaţilor, pentru arestarea lui Viorel Hrebenciuc şi Ioan Adam, în dosarul retrocedărilor ilegale de păduri, după cum au precizat, pentru Mediafax, oficiali din cadrul Ministerului Justiției.
Aia de la DNA ar fi trebuit sa isi faca treaba pana acum si sa te bage in puscarie!
Ce ar putea comenta despre justitie?… e certat cu lesa din fas! Un om fals, fara scrupule!