Parlamentarii PNL au decis astăzi să inițieze un protest chiar în plenul Camerei Deputaților împotriva lui Victor Ponta și a Guvernului.
Astăzi, în cadrul Camerei Deputaților au fost votate două proiecte legislative extrem de importante și anume amnistia fiscală a tuturor bugetarilor, care va fi implementată de la 1 ianuarie 2015 și respectiv reducerea CAS cu 5 puncte procentuale începând cu 1 octombrie 2014.
PNL, pri vocea fostului purtător de cuvânt al partidului, l-a catalogat pe Victor Ponta ”drept marele amnistiator”.
Citește și
DOCUMENT Buna guvernare a USR în administrația locală. Cum fac risipă useriștii de banii de la bugetul de stat
VIDEO LIVE Scandal în Parlament la dezbaterea bugetului: Puterea și Opoziția se acuză reciproc de furt
Rareș Bogdan răspunde atacurilor venite dinspre USRPLUS: Acuzații dizgrațioase, tendențioase și lipsite complet de fundament
Omul rețelei de ”magistrați imobiliari” se întoarce la DIICOT. Silviu Mănăstire: Pe Iohannis și apropiații săi îi așteaptă vremuri grele
Adrian Dupu, noul secretar de stat DRRM, planuri pentru R.Moldova: Trebuie să vadă în România nu doar un frate, ci și proiecte concrete
”Urmează aministia prietenilor săi, care sunt acum ținute la sertar. Inițiativele lui Victor Ponta sunt pur electorale”, a mai transmis Cristian Pocora, de la microfonul din plenul Parlamentului.
Cat de nebun sau disperat sa fii, ca sa nu zic altfel, sa incerci sa-ti faci imagine prin televiziuni, tu, neamt de neamt ce te dai, cu Pocora, Gorghiu, Calimente sau Busoi ??? Mare ti-e gradina, Doamne !!!