PSnews

Recent

România câştigă în ultimul minut în Lituania. Rămân speranţe cu Serbia

Naţionala României a învins joi selecţionata Lituaniei în deplasare, cu scorul de 2-1, în cea de-a treia partidă a Grupei a 4-a a Ligii Naţiunilor. Tricolorii au reuşit să câştige meciul în chiar ultimul minut de joc, după ce fusese egalată în minutul 90.

Golurile României au fost marcate de Alexandru Chpciu, în minutul 13, şi de Alexandru Maxim, în 90+4. Lituanienii au reuşit să egaleze în minutul 90, prin Zulpa.

Pentru România au jucat: 12. Tătăruşanu – 6. Manea, 4. Tamaş, 22. Săpunaru-cpt., 11. Bancu – 15. Anton, 18. Marin – 7. Chipciu, 23. Stanciu (9. Rotariu ’87), 20. Mitriţă (10. Maxim ’78) – 19. Ţucudean (13. Keşeru ’71).

Echipa naţională a României va reveni joi noaptea în ţară, pentru că urmează să dispute următoarea partidă duminică, pe Arena Naţională, cu selecţionata Serbiei. În cazul în care va câştiga acest meci, România are şansa să ocupe primul loc în grupă.

Serbia a învins joi cu scorul de 2-0, reprezentativa Muntenegrului şi ocupă în acest moment primul loc în grupă.

1. Serbia 7 puncte;

2. România 5;

3. Muntenegru 4;

4. Lituania 0.

Duminică, se vor juca meciurile din etapa a IV-a a grupei: România – Serbia (ora 16.00) şi Lituania – Muntenegru (ora 21.45).

Ultimele două etape vor avea loc în luna noiembrie, când sunt programate următoarele partide: