Naționala României a remizat, marți seară, în deplasare, cu Georgia, scor 1-1, într-un meci amical disputat la Tbilisi.
Partida s-a jucat pe stadionul Mikheil Meskhi și a fost primul meci al lui Gheorghe Hagi în noul său mandat la conducerea echipei naționale.
În prima repriză au fost ocazii la ambele porți, însă niciuna dintre echipe nu a reușit să înscrie.
Georgia a deschis scorul în minutul 47, prin Giorgi Kvilitaia. Atacantul gazdelor a profitat de o greșeală a portarului Marian Aioani, care a scăpat mingea în fața porții.
România a egalat în minutul 55, prin Louis Munteanu, care a trimis cu capul în plasă, după o pasă a lui Vladimir Screciu.
Pe final, Georgia a forțat golul victoriei, dar România a rezistat și meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.
Citește mai mult AICI.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News








