Liderul social-democraţilor vâlceni, Constantin Rădulescu, este de părere că PSD ar trebui să rămână să guverneze. Dacă trebuie să plece cineva din actuala coaliţie, atunci să plece PNL şi USR, spune el.
„Să plece ei! USR, PNL… Evident că ieşirea de la guvernare, pentru unii, pare o salvare pentru PSD. O să vedeţi ce se va întâmpla. Dacă rămânem la guvernare, ne înjură că noi îi ţinem pe ăştia, dacă ieşim, o să ne înjure că noi am destabilizat şi uite ce probleme sunt din cauză că a ieşit PSD-ul. Oricum pe pesedişti îi înjură toată lumea şi atunci ideea mea este să plece ei şi să guvernăm noi”, a declarat Rădulescu, vineri, într-o conferinţă de presă, transmite Agerpres.
El spune că Partidul Social Democrat ar putea guverna alături de minorităţile naţionale şi un alt grup „surpriză”, deşi nu exclude nici o colaborare cu AUR.
Citeşte mai mult aici.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News







