PSnews

Sport & Lifestyle

Simona Halep, o nouă victorie răsunătoare

haisimona.ro

Simona Halep înregistrează o nouă victorie răsunătoare în cadrul Grand Slam-ului de la Australian Open, reușind să se califice, fără probleme, în semifinale.

Românca înaintează hotărât de actul final al competiției de la Melbourne, impunându-se cu două seturi de 6-3, 6-2. Adversara Simonei Halep din acest meci, cehoaica Karolina Pliskova, începe primul set în forță, marcând un scor de 3-0 curând. Favorita unu a acestui Grand Slam începe să își dea drumul la joc, ca în final să câștige setul cu 6-3. Deasemenea, și manșa a doua este jucată entuziasmant de constănțeancă, care încheie setul cu un răsunător 6-2, relatează Bucureștifm.ro.

În penultimul act al Grand Slam-ului de la Australian Open, Simona Halep va juca împotriva nemţoaicei Angelique Kerber.