Ministrul Sănătății acuză că un milion de români își iau concedii medicale false într-un an

Noul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, acuză că în 2024, aproximativ un milion de angajați și-au luat concedii medicale fictive, pentru a pleca în vacanță. Acesta a anunţat joi că a trimis în teritoriu Corpul de control al ministerului şi pe cel al Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate pentru a verifica „în detaliu” situaţia […]