Fostul tenisman Ion Ţiriac a caracterizat cazul de doping în care e implicată jucătoarea română Simona Halep drept „o treabă care nu e curată pe undeva”, punând la îndoială atât ancheta, cât şi judecarea speţei.
„Nu ştiu ce face Simona, acum se duce la TAS. Dar ştie lumea ce e TAS? În 2000, proba Andreei Răducan a fost manipulată, au trimis 62 de ml şi s-au întors 100 ml. Ce face TAS? Sparge toate regulile. Aşa că în ce lume suntem? Păi după un an de zile vine cineva şi spune că a săpat şi a mai găsit ceva, paşaportul biologic. Păi ai controlat-o de 380 de ori în 10 ani şi n-ai găsit… Şi atunci e o treabă care nu e curată pe undeva. Acum Simona se duce la TAS, cu ce speranţe, nu ştiu. Înţeleg că s-a dus cu nişte avocaţi din Los Angeles. Nu îi cunosc, dar eu îi urez din tot sufletul numai bine”, a afirmat Ţiriac.
Citește mai mult AICI
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News