Poliţia din Las Vegas a arestat un bărbat în legătură cu uciderea rapperului Tupac Shakur, în urmă cu aproape trei decenii, relatează bbc.com.
Tupac Shakur, legendă a hip-hop-ului, a fost împuşcat de patru ori în Las Vegas, în 1996. Identitatea ucigaşului său este încă un mister.
Vineri dimineaţă, poliţia din Las Vegas a arestat un bărbat în legătură cu moartea artistului, potrivit unor surse care au vorbit pentru agenţia de presă AP.
Shakur avea doar 25 de ani când a murit.
El a decedat la 13 septembrie 1996, la o săptămână după ce a fost împuşcat de patru ori în maşina sa, în timp ce aştepta la semafor.
Această evoluţie vine după ce, în iulie, poliţia din Las Vegas a percheziţionat locuinţa unui presupus membru al unei bande pentru a găsi probe în legătură cu moartea lui Shakur.
Moartea rapperului, unul dintre cei mai apreciaţi din hip-hop, a inspirat mai multe documentare.
Shakur, al cărui nume de scenă era stilizat ca 2Pac, şi-a lansat albumul de debut în 1991.
Citiți AICI articolul complet.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News



![[P]Utilizarea unui singur instrument de plată pentru iGaming poate fi un plus în materie de disciplină financiară și responsabilitate](https://www.money.ro/wp-content/uploads/2026/03/featured-image-8.jpg)








