Surpriză uriaşă în Cupa Italiei: Napoli a fost eliminată în optimi

Sursa foto: Facebook

Echipa campioană a Italiei, Napoli, a pierdut marţi seara, pe teren propriu, scor 0-4, în faţa formaţiei Frosinone, în optimile Cupei Italiei şi fiind astfel eliminată din competiţie.

Napoli a avut un gol anulat, în minutul 40, când arbitrul a consultat VAR şi nu a validat reuşita lui Giovanni Simeone. A urmat bara lui Mario Rui, din minutul 54, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul în minutul 65, prin Barrenechea. După numai cinci minute Caso a majorat avantajul oaspeţilor, iar Cheddira şi Harroui au desăvârşit dezastrul campioanei, în minutele 90+1 şi 90+5, când au înscris pentru 3-0 şi 4-0.

Frosinone merge în sferturile Cupei Italiei,unde va întâlni învingătoarea meciului din 4 ianuarie 2024, dintre Juventus şi Salernitana.