Lia Olguța Vasilescu, replică pentru Ilie Bolojan: „Nu am sunat un lider PNL, am fost sunată”

Sursa foto: Lia Olguta Vasilescu

Lia Olguța Vasilescu a reacționat dur după ce premierul demis, Ilie Bolojan, a acuzat-o public că ar încerca să racoleze membri PNL prin apeluri telefonice. Primarul Craiovei a negat categoric scenariul prezentat de Bolojan, susținând că, în realitate, situația este inversă, și a publicat o captură de ecran pentru a demonstra că a primit apeluri de la tabăra liberală:

„Nu am sunat un lider PNL. Am fost sunată. Ați adoptat și vreo decizie privitoare la telefoanele dintre membrii PSD și PNL?”, a punctat aceasta pe rețelele sociale.

Conflictul a izbucnit după ce Ilie Bolojan a declarat că liberalii sunt contactați de Vasilescu pentru a primi „sfaturi” politice, subliniind că forurile statutare ale PNL sunt singurele care decid direcția partidului. În timp ce Bolojan a insistat că membrii săi știu exact ce au de făcut, ignorând sugestiile externe, Olguța Vasilescu a ironizat acuzațiile, comparându-le cu glumele de la „Radio Erevan” și sugerând că disperarea se află, de fapt, în tabăra premierului demis.

Citește mai mult, Aici.

Autor

Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News

Citește și: