Lia Olguța Vasilescu a reacționat dur după ce premierul demis, Ilie Bolojan, a acuzat-o public că ar încerca să racoleze membri PNL prin apeluri telefonice. Primarul Craiovei a negat categoric scenariul prezentat de Bolojan, susținând că, în realitate, situația este inversă, și a publicat o captură de ecran pentru a demonstra că a primit apeluri de la tabăra liberală:
„Nu am sunat un lider PNL. Am fost sunată. Ați adoptat și vreo decizie privitoare la telefoanele dintre membrii PSD și PNL?”, a punctat aceasta pe rețelele sociale.
Conflictul a izbucnit după ce Ilie Bolojan a declarat că liberalii sunt contactați de Vasilescu pentru a primi „sfaturi” politice, subliniind că forurile statutare ale PNL sunt singurele care decid direcția partidului. În timp ce Bolojan a insistat că membrii săi știu exact ce au de făcut, ignorând sugestiile externe, Olguța Vasilescu a ironizat acuzațiile, comparându-le cu glumele de la „Radio Erevan” și sugerând că disperarea se află, de fapt, în tabăra premierului demis.
Citește mai mult, Aici.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News









