Zegrean atrage atenţia: Legislaţia noastră a fost făcută în grabă

Fostul preşedinte al Curţii Constituţionale Augustin Zegrean, a declarat că, în opinia sa, o mare parte din actuala legislaţie românească trebuie rescrisă şi a precizat că are expertiza pentru a contribui la acest proces de reformă a legislaţiei.

Toată legislaţia noastră a fost făcută în grabă, ba pentru aderare, ba post-aderare, totul s-a făcut în goana calului şi trebuie rescrisă. Eu am convingerea că am expertiza necesară pentru a contribui, măcar, la rescrierea legislaţiei”, a precizat fostul preşedinte al Curţii Constituţionale, conform adevarul.ro.

Reamintim faptul că,  fostul președinte al CCR, a fost vehiculat ca posibil candidat din partea PNL la alegerile parlamentare,  în contextul preluării preşedinţiei filialei PNL Bistriţa.

 

 

Autor

Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News

Citește și: