Solistul de la Proconsul, Bodo, a declarat despre fostul său socru, Traian Băsescu, că este cel mai fairplay om pe care l-a cunoscut în viața lui.
Acesta a fost căsătorit trei ani cu Ioana Băsescu.Fiica cea mare a fostului președinte şi artistul au decis să-şi unească destinele după un an de relaţie clandestină şi un altul de iubire asumată. Cununia civilă a fost oficiată chiar de către Traian Băsescu, primar general al Capitalei la acea vreme.
Din păcate mariajul Ioanei nu a durat decât trei ani, iar în 2006, Ioana a divorțat.
Bodo a declarat că îl preferă, ca preşedinte, pe Traian Băsescu. Întrebat pe cine ar alege între Traian Băsescu si Klaus Iohannis, Bodo l-a ales pe fostul sau socru, despre care spune ca este cel mai fairplay om pe care l-a cunoscut. “Am rămas prieteni” a adăugat el, conform evz.ro.
Autor
Urmărește știrile PSNews.ro și pe Google News








